Hvorfor skal kaffedrikkere ha all moroa?
Hvor mye energi og vitenskap har ikke menneskeheten lagt ned i at kaffe alltid skal være varm og tilgjengelig? Den mer sofistikerte tedrikkeren, derimot, forventes å sitte stille med koppen sin på en engelsk veranda. Men nå er det nok! Tedrikkerne begir seg ut i verden!
Aladdins tekrus har alt du kan ønske av transportabel te-teknologi. Krus med doble vegger som holder på varmen og i tillegg strålende nok kan varmes i mikrobølgeovn, samt en smart hev- og senkbar beholder for te både i løs vekt og pose. Nå kan du kose deg hvor du vil.
Fakta om Aladdin Tekrus To Go
- Rommer 0,35 l
- Trekk din te i løs vekt eller pose on the go, når du vil
- Senk beholderen ned når du vil at teen skal trekkes og trekk den opp når du er ferdig
- Doble vegger som holder godt på varmen og gjør at kruset er behagelig å holde i
- Passer i standard bil-koppholder
- Tåler mikrobølgeovn
- Tåler oppvaskmaskin
- Lagd av BPA-fri plast
- Dersom du mot formodning ønsker det, går det også an å bruke grovmalt kaffe i kruset

Snakk (
Fin kopp/tebrygger
skrevet av UlyssesJeg bruker den på kontoret og synes den er super!
Jeg fyller tebeholderen med min favoritt te før jeg drar hjemmefra og henter varmt vann i kantinen når jeg er framme på jobb. Jeg drikker hvit elle [...]r grønn te, så jeg pleier å la vannet kjøle seg litt før jeg skrur på lokket og starter bryggingen. En bør uansett sørge for at vannet ikke er for varmt, det er lett å brenne seg når man drikker av tuten. Men er teen for varm er det bare å levne den lille lokkflippen på toppen åpen, så ordner det seg.
Hvis du har en te med bra kvalitet, så kan du faktisk brygge på samme ladning opp til tre ganger.
Når det gjelder den lille lokkflippen, så er den veldig vanskelig å få opp de første gangene. Jeg måtte presse fra innsiden av lokket da jeg skulle vaske den for førstegangs bruk. Det går jo ikke når man har vann og te i den, så jeg pleier ikke å lukke den helt igjen. Den blir lettere etter bruk, men det tar tid og du bør være litt sterk i klypa.
Jeg vasker min kopp for hånd (innbiller meg at den holder seg finere da) og har lagt merke til at gummi delene i lokket og deler av tebeholderen har blitt litt misfarget. For meg har ikke det noe å si...te gjør sånt. Mulig jeg kjører den i oppvaskmaskinen en gang i mellom hvis det blir mye.
Det setter seg ikke smak. Hver kopp er fersk og fin.
Den holder greit på varmen, ikke supert, men i hvertfall en halvtimes tid. Jeg liker teen min ganske varm. Har prøvd den ute, og på kalde vinterdager er den fin å varme hendene på, men innholdet taper varme raskere. Fungerer nok best inne og på sommertid om du er som meg og vil ha teen din varmest mulig.
Alt i alt er jeg veldig fornøyd. Dette er faktisk den andre koppen jeg kjøper. Kjæresten min "lånte" den første og for å sørge for at teen min ikke blir kald når det kommer inn telefoner på jobb, så måtte jeg bare ha en ny. Tommel opp!