Kimchi og melkesyrnede grønnsaker har seilet opp som nye mattrender de siste årene. Det er ikke så rart – det er både godt og sunt med syrnede godsaker! Dessuten er det praktisk – grønnsakene danner syren selv ved hjelp av sine naturlige bakterier. Du trenger ikke tilsette noe spesielt, men kan bare lene deg godt tilbake og la bakteriene gjøre jobben! Med fermenteringssettet fra Kilner kan du enkelt lage melkesyrnede grønnsaker. Velg dine egne kombinasjoner, og oppdag nye smaker.
Det er lett å komme i gang med fermenteringen, du trenger bare tilsette vann og salt. Ja, og så grønnsaker, da! Skjær grønnsakene i tynne skiver, bland med salt, og klem ut væsken. Pakk råvarene tett i Kilner-glasset, hell på vann, og legg på de keramiske platene som følger med – de sørger for at grønnsakene holder seg i laken. Lukk glasset med lokket, sett på Kilners spesielle ventil, og la glasset stå i noen uker. Nam! Nå har du lekre, melkesyrnede grønnsaker du kan kose deg med!
Kimchi, surkål eller sylteagurk? Fermenter mer!
Fakta om fermenteringssettet fra Kilner
- Sylt dine egne grønnsaker med ditt eget fermenteringssett
- Perfekt til kimchi, surkål og andre melkesyrnede grønnsaker
- Tilsett salt, vann og grønnsaker eller rotfrukter – oppskrifter følger med
- Syrningsprosessen tar fire til seks uker
- Rommer 3 liter
- Mål: 12,7 x 30 x 26 cm
- Materiale: glass,, silikon og keramikk
- Glasset tåler oppvaskmaskin – lokk, ventil og plater vaskes for hånd
- Esken inneholder:
- glass
- Lokk i silikon
- lufteventil
- 2 keramiske plater
- bruksanvisning og oppskrifter (engelsk tekst)
- Vennligst observere at dette glasset ikke egner seg til oppbevaring, da den ikke har et vanlig lokk. Flytt derfor dine ferdigsyltede grønnsaker til et glas som kan stenges ordentlig (ikke inkludert)